1. Spacer Fotograficzny 58100

Przed nami pięć spacerów fotograficznych, niezliczona ilość rozmów, setki wykonanych zdjęć, a przede wszystkim chęć integracji osób, których pasją jest fotografia. Tomasz Pietrzyk pomysłodawca i założyciel  Społecznego Archiwum Cyfrowego 58100 zaprasza na pierwszy w Świdnicy spacer fotograficzny.

Na sobotę, 23 marca zaplanowany został Spacer Fotograficzny 58100. Uczestnicy spaceru spotkają się punktualnie o godzinie 11:00 pod fontanną z Neptunem na świdnickim Rynku. Tematem wiodącym będzie przestrzeń, która nas otacza. – Ten spacer ograniczamy tylko i wyłącznie do ścisłego centrum. Spacery będą miały miejsce w różnych lokalizacjach Świdnicy. Finał nastąpi w poniedziałek, 19 sierpnia podczas Światowego Dnia Fotografii. Wtedy też w Centrum UNESCO, które znajduje się przy Kościele Pokoju zaprezentujemy fotografie wykonane w ramach świdnickich spacerów fotograficznych. Chcę wspólnie z mieszkańcami stworzyć wyjątkową galerię fotografii. Zdjęcia będą mogły być wykonane tylko i wyłącznie w dniu spaceru i w określonym przedziale godzinowym – mówi Tomasz Pietrzyk, pomysłodawca spacerów fotograficznych i twórca Społecznego Archiwum Cyfrowego 58100.

Uczestnikiem spacerów fotograficznych może zostać każdy, Nieważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, czy jesteś już pochłonięty przez to medium. Na spacer fotograficzny możesz wziąć ze sobą smartfona, lustrzankę lub bezlusterkowaca. Najważniejszym celem jest integracja i świeże spojrzenie na otaczającą nas przestrzeń.

Fotografie wykonane w trakcie wszystkich spacerów zostaną zaprezentowane 19 sierpnia 2024 roku w Centrum UNESCO, które działa przy Kościele Pokoju w Świdnicy.

I Spacer Fotograficzny 58100

23 marca 2024

godz. 11:00, Fontanna z Neptunem

Rynek, Świdnica

Kolejne świdnickie Spacery Fotograficzne 58100 zaplanowano:

  • 28 kwietnia 2024, Plac Pokoju, Kościół Pokoju
  • 11 maja 2024, Osiedle Zarzecze, rzeźba Renifera, ulica Kopernika
  • 8 czerwca 2024, Osiedle Młodych, wieża ciśnień „Grzyb”, ulica Prądzyńskiego
  • 13 lipca 2024, Osiedle Zawiszów, rondo, ul. księżnej Jadwigi Śląskiej i księcia H. Pobożnego
  • 19 sierpnia2024, Światowy Dzień Fotografii, Centrum UNESCO, Plac Pokoju 6, Świdnica

Regulamin, karta zgłoszeniowa