Kościół Pokoju w roli głównej

Ponad dwudziestu miłośników fotografii wzięło udział w drugim Spacerze Fotograficznym 58100. Efekt ich prac będziemy mogli podziwiać 19 sierpnia podczas Światowego Dnia Fotografii. Po świdnickim Rynku to Kościół Pokoju był głównym bohaterem kolejnego spaceru fotograficznego.

– To miejsce jest wyjątkowe i wdzięczne również do fotografowania, ale też trudne. Życzę, aby państwo odkryli te fantastyczne detale, jakie są w Kościele Pokoju. Życzę, żeby te emocje, które będą państwo przeżywali, zostały przez was zamknięte w kadrze – mówił do uczestników spaceru fotograficznego ksiądz Waldemar Pytel – biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce. Dobrego i kreatywnie spędzonego czasu uczestnikom spaceru życzyła także Bożena Pytel, projektantka, fotografka i miłośniczka sztuki, która od ponad trzydziestu lat związana jest z Kościołem Pokoju.

Uczestnicy na wykonanie zdjęć mieli zaledwie trzy godziny, bo taka jest właśnie idea spacerów fotograficznych. Zdjęcia mogą zostać wykonane tylko i wyłącznie w trakcie wydarzenia. Obrazy, które udało się zamknąć w kadrze, zaprezentowane zostaną 19 sierpnia podczas Światowego Dnia Fotografii w Centrum UNESCO, które działa przy Kościele Pokoju.

– Wspólnie z autorami zdjęć pokażemy mieszkańcom jaką moc ma fotografia dokumentalna. Teraz, kiedy w Cyfrowym Archiwum Społecznym 58100 publikuję fotografie wykonane przeze mnie na początku lat dwutysięcznych, dostrzegam na nich miniony czas. Coś na pewno bezpowrotnie zniknęło lub zmieniło się. Dzięki fotografiom wykonanym podczas spacerów fotograficznych wywołamy u odbiorców niemałe emocje – mówi Tomasz Pietrzyk, założyciel Społecznego Archiwum Cyfrowego 58100 oraz pomysłodawca świdnickich spacerów fotograficznych.

Uczestnikiem spacerów fotograficznych może zostać każdy fotografujący. Wystarczy, że na starcie pojawi się z urządzeniem rejestrującym obraz. Jednak to integracja i świeże spojrzenie na otaczającą nas przestrzeń jest najważniejszym celem.

Kolejne spacery fotograficzne zaplanowano na:

  • 11 maja 2024, osiedle Zarzecze, miejsce zbiórki rzeźba Renifera, ulica Mikołaja Kopernika
  • 8 czerwca 2024, Osiedle Młodych, miejsce zbiórki wieża ciśnień „Grzyb”, ulica Ignacego Prądzyńskiego
  • 13 lipca 2024, osiedle Zawiszów, miejsce zbiórki rondo ul. księżnej Jadwigi Śląskiej i księcia H. Pobożnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *