Osiedle Młodych zamknięte… w kadrze [foto]

Trzygodzinny spacer, nowe doświadczenia i znajomości, a co najważniejsze, setki wykonanych zdjęć. Za nami 4. Spacer Fotograficzny 58100. Tym razem miłośnicy fotografii spotkali się na Osiedlu Młodych i od razu wywołali emocje i ciekawość przechodniów. 

– Na trasie spaceru znalazł się dawny dom handlowy „Tęcza”, „czwórka”, „szesnastka”, „pawilony”, „okrąglak” i „morwy”. Te nazwy nierozerwalnie kojarzą się z Osiedlem Młodych – mówi Tomasz Pietrzyk, organizator spacerów fotograficznych i pomysłodawca Społecznego Archiwum Cyfrowego 58100.

Spacer fotograficzny rozpoczął się w sobotę, 8 czerwca chwilę po godzinie 11:00. Uczestnicy wyruszyli na „łowy” spod wieży ciśnień „Grzyb”. To bez wątpienia najważniejszy element architektury najstarszego osiedla w Świdnicy od ponad 40 lat dumnie stoi przy ulicy Prądzyńskiego. Miłym akcentem był prezent dla każdego uczestnika przygotowany przez świdnicką firmę Wall-It.

– To drugi raz, kiedy pojawiłem się na spacerze fotograficznym. Ta inicjatywa jest dla mnie okazją do spotkania ludzi podzielających pasję do fotografii, a także do nawiązywania nowych znajomości. Dzięki możliwości wymiany doświadczeń można poznać nowe techniki i perspektywy patrzenia przez obiektyw. Udział w spacerze fotograficznym to także przyjemny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i oderwanie się od codziennych obowiązków. Na ten spacer zabrałem swoją 7-letnią córeczkę, stawiającą pierwsze kroki w świecie fotografii – mówi Marek Szulikowski. 

Fotografie wykonane w ramach wszystkich spacerów fotograficznych będziemy mogli obejrzeć 19 sierpnia podczas Światowego Dnia Fotografii. Prezentacja będzie miała miejsce w Centrum Partnerstwa, które mieści się przy Placu Pokoju w Świdnicy.

Kolejny 5. Spacer Fotograficzny 58100 został zaplanowany na sobotę, 13 lipca na osiedlu Zawiszów.